SANAČNÍ OMÍTKY

  • Poradenská činnost, zaměření a cenová kalkulace zdarma!
  • Jsem plátce DPH, a z tohoto důvodu máte zvýhodněnou cenu materiálů!

 

Provádím sanace suterénního zdiva starších objektů, u kterých chybí izolace proti vodě a zemní vlhkosti. Sanace vlhkého zdiva, jak vnitřních tak venkovních ploch, je záležitost velice rozmanitá a komplikovaná a mnohdy je nutné pro odstranění příčiny vlhkosti zvolit přímou metodu zabraňující vnikání vlhkosti do objektu např. podřezávání a vkládání hydroizolace do zdiva, provádění infúzních metod apod. Po jakékoli metodě dodatečného izolování se musí aplikovat sanační omítky z důvodu, že je sice zabráněno vnikání vlhkosti, ale sanovaná konstrukce je již vlhká případně obsahuje soli.

 

V případě Vašeho zájmu rád zpracuji nabídku.

Sanační omítky mají tyto vlastnosti:

  • minimální kapilární nasákavost (vodoodpudivost směsi brání transportu vody a solí v omítce)
  • minimální difúzní odpor umožňuje difúzi vodní páry ven ze zdiva
  • vysoký obsah pórů (ukládání škodlivých solí, soli krystalizují v pórech a svým tlakem nepoškozují omítku)
  • Díky těmto vlastnostem sanační omítky vytvářejí příznivé podmínky pro vysychání zdiva, ukládání škodlivých solí a z estetického pohledu působí jako suchá omítka.

Proč je duležitá izolace budov?

Vlhké zdivo snižuje tepelně izolační schopnosti budov. Zavlhčená omítka vlivem zamrznutí praská a tím se otvírá dalšímu přístupu vlhkosti. V interiéru zavlhčené zdivo umožňuje výskyt plísní a hnilobných bakterií. Při krystalizujících solích dochází k odpadávání omítky a k dalšímu narušování zdiva. Poškození může být nebezpečné i z hlediska únosnosti.

Vykrystalizované soli mohou mít i hydroskopické vlastnosti. To znamená, tyto soli přejí vodu z okolního vzduchu. Spolu s kyselým deštěm jsou vhodným prostředím pro bakterie, plísně a řasy. Ty mají snahu si vlhké prostředí zachovat a také nasávají vlhkost z okolního vzduchu.

Libor Chmelina, Mistřice 209, 68712 Uh. Hradištĕ

737 970 323